Pierwszy Urząd Skarbowy to częstochowskie Gestapo

Autor: Paweł Lechowski 1/11/2013 5:14:00 PM Ilość odsłon: 6467 Kategoria: Portal

Pokój nr 16 przy ul. Rolniczej 30 - siedziba skarbowego Gestapo w Częstochowie.  

 
Sabotaż – umyślne niewypełnienie albo wypełnianie wadliwie swoich obowiązków w zamiarze wywołania dezorganizacji, strat i szkód. Sabotaż ma na celu uniemożliwienie lub utrudnienie prawidłowego funkcjonowania zakładów albo urządzeń lub instytucji o poważnym znaczeniu dla działania państwa.
 
 
Kto i kiedy karał w Polsce sabotażystów? Odpowiadam - okupant hitlerowski.  
Za sabotaż przeciwko państwu niemieckiemu na karę śmierci został skazany polski robotnik – Stefan Szymlet.
Co takiego uczynił Stefan Szymlet państwu niemieckiemu – pracował na tokarce w zakładach „Telefunkena” w Poznaniu. Razu pewnego zagadał się z kimś, a dość szybko posuwający się stół poziomy wyłamał zębatkę. Zepsuła się też ślimakowa oś prowadzenia. Teraz nic nie mogło uratować sprawcy tego – jak określono jednoznacznie – sabotażu przeciwko Trzeciej Rzeszy. Próby obrony w rodzaju – „to nie sabotaż, a nieuwaga, przypadek” nic nie pomogły. Szymleta zabrano do Gestapo. Za kilka dni na murach kilku obiektów fabrycznych pojawiły się niewielkie czerwone plakaciki z czarnym nadrukiem: "Za sabotaż przeciwko państwu niemieckiemu na karę śmierci został skazany polski komunista Stefan Szymlet. Wyrok wykonano." - podpis i data.  
  
Sabotaż w biurze rachunkowym
 
Dzisiaj w miejsce Gestapo weszła komórka karno-skarbowa Pierwszego Urzędu Skarbowego w Częstochowie. Tak samo bezwzględna i skora oceniać przypadkowe zdarzenia jako działania sabotażowe. Pomyłka w biurze – wykluczone! Nie szuka się przyczyn, szuka się ludzi. Gdy ktoś myli się i nie wysyła informacji tej a wysyła inną to jest to oczywiście działanie celowe na szkodę III Rzeczpospolitej i Reichsministra Rostowskiego. Częstochowska skarbówka stosuje te same metody co Gestapo.  
 
 
Uważaj na pokój nr 16 ul. Rolnicza 30 - to siedziba skarbowego gestapo w Częstochowie.  

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane


 Ilość odsłon:2723459