Czy rolą urzędów skarbowych jest karanie ludzi gospodarczych ?

Autor: Paweł Lechowski 2013-02-08 08:23:00 Ilość odsłon: 5852 Kategoria: urzędnicze odmowy i usprawnienia

 

  • W ciągu ostatnich 5 lat represyjność systemu fiskalnego, mierzona liczbą wszczynanych spraw karno-skarbowych, wzrosła o 100%.
  • W tym samym czasie o 100% wzrósł dług publiczny i o 100% wzrosły zaległości podatkowe. 
  • Od 2007 roku wydano w Polsce 147 676 interpretacji podatkowych.    
 
Zapraszam ludzi gospodarczych oraz  skarbowców  do publicznej debaty Polaków o tym co robić w trudnych czasach. Spróbujmy porozmawiać na temat wytworzenia w Polsce typu człowieka gospodarczego, człowieka z inicjatywą, zdolnego do przełamania trudności.
 
Czy rolą urzędów skarbowych jest karanie ludzi gospodarczych czy też wyszukiwanie ich i zachęcanie do pracy?  
 
 Musimy dążyć do wytworzenia w Polsce typu człowieka gospodarczego, człowieka z inicjatywą, zdolnego do przełamania trudności i całe nastawienie władz skarbowych powinno iść w tym kierunku. Trzeba umieć wyszukać ludzi rzutkich, stwarzających swą rzetelną pracą nowe wartości i trzeba umieć zachęcić ich do pracymówił minister Kwiatkowski na zjeździe skarbowców w dniu 3 lipca 1936 r.
 
Informacja publiczna i debata prowadzona będzie  na stronie internetowej PSUS.INFO.  
 
Do tej pory głos w debacie zabrali:
 
 
 

Pierwszy Urząd Skarbowy w Radomiu

Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku

 Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie pismo (1), pismo (2)

Pierwszy Urząd Skarbowy w Lublinie

Urząd Skarbowy w Sierpcu

Drugi Urząd Skarbowy w Lublinie

Urząd Skarbowy w Białej Podlaskiej

 
                                                                       Redaktor Naczelny
                                                                       Portalu „PSUS.INFO”
                                                                       Paweł Lechowski   

 

 Serdecznie dziękuję Naczelnikom Urzędów Skarbowych i ich pracownikom za trud włożony w przygotowanie odpowiedzi. 
 
Głównym celem jest wzbudzenie debaty publicznej na temat: „Czy rolą urzędów skarbowych jest karanie ludzi gospodarczych?”  
Cel ten – poprzez porównanie traktowania ludzi gospodarczych w odniesieniu do karania za nieterminowe złożenie VAT UE – jest już realizowany. Po prostu na portalu PSUS.INFO publikujemy informacje, które urzędy skarbowe były zobowiązane raportować. Kiedy dane te, zamiast leżakować w przepastnych archiwach, ujrzały światło dzienne, mamy nadzieję, że zmieni się również zachowanie ludzi administracyjnych w stosunku do ludzi gospodarczych.
 
Taki jest właśnie główny model działania portalu PSUS.INFO. Przekopujemy się przez dane zebrane na podstawie prawa do informacji publicznej, wklepujemy je do komputerów, a następnie przedstawiamy w atrakcyjnej formie lub zestawiamy z innymi bazami danych. Wyniki, okraszone co ciekawszymi przypadkami, przedstawiane są mediom oraz innym organizacjom. Każdy może z nimi zrobić, co mu się podoba, możliwe jest również dalsze przetwarzanie danych przez osoby z zainteresowane, możliwe jest także posłużenie się tymi informacjami w przypadku, kiedy człowiek gospodarczy staje się obiektem przemocy administracyjnej. 
 
       Dlaczego Polacy nie mogą mieć uczciwego i kompetentnego rządu?

  Nadchodzi prawdziwe finansowe i gospodarcze tsunami. Mamy humorystyczny i kompletnie nierealny budżet państwa, załamanie w produkcji, konsumpcji i w inwestycjach.Sytuacja jest ze wszech miar alarmowa. Rząd i jego eksperci nie ogarniają organizacyjnie i intelektualnie, nawet w przybliżonej skali nadchodzących zagrożeń. Legislacyjne bezprawie, urzędnicze niechlujstwo, rosnący fiskalizm oraz pogarda dla zwykłego obywatela osiągają prawdziwe apogeum.

Czy Polska musi być krajem, w którym rządzą pożyteczni idoci ? 

 Rząd żyje w wirtualnym świecie swych historycznych „sukcesów”.
Nie panuje nad polskimi długami i podatkami, nad gospodarką, walutą i nad drogami, rząd nad niczym nie panuje.

 

 BADANIE EMPIRYCZNE
W ZAKRESIE WSZCZYNANIA POSTĘPOWANIA KARNEGO SKARBOWEGO
 W SYTUACJI POMYŁKOWEGO ZŁOŻENIA
 KWARTALNEJ INFORMACJI PODSUMOWUJĄCEJ VAT UE
 ZAMIAST INFORMACJI MIESIĘCZNYCH VAT UE

 

  

 

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęciej komentowane

Najczęściej czytane

Komentarze

ATnmvpjOO (4 marca 2014 04:43)
Defendants' expenses. Luckily, those who are sued, called de?fendants, have less to worry about?other than an increase in their rates, of course?since their QuotesChimp' fees and court costs are paid by the insurance company. Defense lawyers charge the insurance company an hourly rate, usually at a premium because of the volume of cases a defense firm will handle.
Qu3VNP1qDWRt (8 września 2013 10:31)
Somebody essentially help to make sinagficintly posts I might state. This is the first time I frequented your website page and so far? I amazed with the research you made to create this particular put up extraordinary. Magnificent process! http://xbjiflasf.com [url=http://nlgueeac.com]nlgueeac[/url] [link=http://hejsgft.com]hejsgft[/link]
n3A7uGSWiZi (2 września 2013 18:17)
Great Bikes I have recently satetrd a website, the information you offer on this website has helped me greatly. Thanks for all of your time & work. If you would know strength and patience, welcome the company of trees. by Hal Borland . http://jmfojetyuq.com [url=http://xhsvmidacnk.com]xhsvmidacnk[/url] [link=http://gtxpzpxgr.com]gtxpzpxgr[/link]
G5qLpbyC (1 września 2013 03:52)
I just additional up your RSS feed to my MSN Information Reader. Searching for ahead to rdneiag extra from you later on!?I'm usually to running a blog and i really respect your content. The article has actually peaks my interest. I'm going to bookmark your website and maintain checking for brand new information.

Dodaj komentarz

Podaj nick:
Data:

 Ilość odsłon:2468582