Częstochowska strzelnica snajperska na Stradomiu leży odłogiem

Autor: Paweł Lechowski 2017-12-09 21:39:00 Ilość odsłon: 3221 Kategoria: Portal

 

 Prezentuję stanowiska (a właściwie brak stanowisk) organów państwa w sprawie strzelnicy na Stradomiu.

  W styczniu 2016 roku zgłosiłem się do władzy państwowej i samorządowej z wezwaniem o udzielenie  informacji o przyszłości strzelnicy przy ul. Kawodrzańskiej 98 w Częstochowie (mapka 1, mapka 2). 

  W Częstochowie znajduje się jedna z dwóch w Polsce wojskowych strzelnic terenowych  położonych poza terenami wojskowymi -  strzelnica 300 m, po byłej JW na Stradomiu (dzielnica Częstochowy). 

 Strzelnica jest w pełni obwałowana. Niestety została geodezyjnie podzielona na dwie części, z których jedna należy do samorządu, a drugą dysponuje  Centralna Szkoła  Państwowej   Straży Pożarnej.

 Jako dziennikarz śledczy  otrzymałem informację, że  plan strażaków jest taki, żeby swoją część rozwałować w celu stworzenia miejsca manewrowego. 

 Gdyby miało dojść do zniszczenia strzelnicy przez szkołę należącą do PSP uważam, że to byłby to gruby błąd. Koszty obwałowania są olbrzymie, a tutaj mamy teren gotowy i urządzony do SZKOLENIA SNAJPERSKIEGO, w którym mogliby także uczestniczyć słuchacze  PSP.

   Klub Strzelecki AZS w Częstochowie  może się poszczycić sukcesami w strzelaniu na tym dystansie.

          Zainteresowana strzelnicą jest też  Jednostka Strzelecka "Warszyc" im. Gen. Bryg. Stanisława Sojczyńskiego, która  jest stowarzyszaniem zrzeszającym miedzy innymi strzelców sportowych, kolekcjonerów. Posiada wielu instruktorów strzelectwa. Jednym z celów statutowych organizacji jest popularyzacją strzelectwa wśród młodzieży, klas mundurowych jak i innych pasjonatów.    Więcej o jednostce: www.jswarszyc.pl

    Strzelnica terenowa jest na dzisiaj kompletna i  jeśli nie zostanie zaorana będzie wspierała ruch paramilitarny.
 
Jednym z zadań statutowych stowarzyszenia Jednostka Strzelecka "Warszyc" jest nauka i szkolenie z zakresu strzelectwa. Zdjęcia w załączniku. Dzięki strzelnicy mogli by rozszerzyć działalności nie tylko na strzelca ale także na klasy mundurowe i inne organizacje proobronne.
 

 czytaj:  - wielki program budowy strzelnic  

  Prezentuję brak konkretów ze strony organów państwa w sprawie strzelnicy na Stradomiu.  (korespondencja mailowa). 

odpowiedź z Urzędu Miasta Częstochowy 

odpowiedź z Jednostki Wojskowej w Lublińcu, od płk Kukuły 

pisma z AZS 

 zdjęcia terenu strzelnicy 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęciej komentowane

Najczęściej czytane

Komentarze

ks (21 września 2018 13:15)
Szkoda że Pan tak skadrował zdjęcia że nie widać że 50m od tych wałów mieszkają ludzie, ale cóż trzeba być arogantem i mieć w d... że tam ktoś żyje i chciał by muc po pracy spokojnie odpocząć. Najlepiej widzieć czubek swojego nosa. Strzelnica powinna być zdala od ludzi jest mnustwo takich terenów leśnych czy poprzemysłowych gdzie nikomu nie przeszkadzała by.

Dodaj komentarz

Podaj nick:
Data:

 Ilość odsłon:2469032