Pierwszy Urząd Skarbowy to częstochowskie Gestapo

Autor: Paweł Lechowski 2013-01-11 17:14:00 Ilość odsłon: 6177 Kategoria: Portal

Pokój nr 16 przy ul. Rolniczej 30 - siedziba skarbowego Gestapo w Częstochowie.  

 
Sabotaż – umyślne niewypełnienie albo wypełnianie wadliwie swoich obowiązków w zamiarze wywołania dezorganizacji, strat i szkód. Sabotaż ma na celu uniemożliwienie lub utrudnienie prawidłowego funkcjonowania zakładów albo urządzeń lub instytucji o poważnym znaczeniu dla działania państwa.
 
 
Kto i kiedy karał w Polsce sabotażystów? Odpowiadam - okupant hitlerowski.  
Za sabotaż przeciwko państwu niemieckiemu na karę śmierci został skazany polski robotnik – Stefan Szymlet.
Co takiego uczynił Stefan Szymlet państwu niemieckiemu – pracował na tokarce w zakładach „Telefunkena” w Poznaniu. Razu pewnego zagadał się z kimś, a dość szybko posuwający się stół poziomy wyłamał zębatkę. Zepsuła się też ślimakowa oś prowadzenia. Teraz nic nie mogło uratować sprawcy tego – jak określono jednoznacznie – sabotażu przeciwko Trzeciej Rzeszy. Próby obrony w rodzaju – „to nie sabotaż, a nieuwaga, przypadek” nic nie pomogły. Szymleta zabrano do Gestapo. Za kilka dni na murach kilku obiektów fabrycznych pojawiły się niewielkie czerwone plakaciki z czarnym nadrukiem: "Za sabotaż przeciwko państwu niemieckiemu na karę śmierci został skazany polski komunista Stefan Szymlet. Wyrok wykonano." - podpis i data.  
  
Sabotaż w biurze rachunkowym
 
Dzisiaj w miejsce Gestapo weszła komórka karno-skarbowa Pierwszego Urzędu Skarbowego w Częstochowie. Tak samo bezwzględna i skora oceniać przypadkowe zdarzenia jako działania sabotażowe. Pomyłka w biurze – wykluczone! Nie szuka się przyczyn, szuka się ludzi. Gdy ktoś myli się i nie wysyła informacji tej a wysyła inną to jest to oczywiście działanie celowe na szkodę III Rzeczpospolitej i Reichsministra Rostowskiego. Częstochowska skarbówka stosuje te same metody co Gestapo.  
 
 
Uważaj na pokój nr 16 ul. Rolnicza 30 - to siedziba skarbowego gestapo w Częstochowie.  

Aktualności

Najnowsze

Najczęciej komentowane

Najczęściej czytane

Komentarze

Leszek Smoliński, Poznań (22 lutego 2015 08:32)
oczywiście: sabotaż (przepraszam)
Leszek Smoliński, Poznań (13 stycznia 2015 19:39)
Wolałbym, aby nikt sobie moim dziadkiem, Stefanem Szymletem gęby nie podcierał. To, że został za sabotarz ścięty na gilotynie nikogo nie uprawnia do łączenia jego nazwiska ze sprawami skarbowymi

Dodaj komentarz

Podaj nick:
Data:

 Ilość odsłon:2468752