Paparazzi w urzędzie celnym

Autor: Paweł Lechowski 2011-05-25 17:28:00 Ilość odsłon: 8410 Kategoria: urzędnicze odmowy i usprawnienia

  Doszło do nielegalnego fotografowania - wersja Jolanty R.  

25 maja, w godzinach rannych miało miejsce niecodzienne wydarzenie w Urzędzie Celnym w Częstochowie. Na wezwanie Pani Jolanty Radeckiej – Zastępcy Naczelnika, przyjechał patrol policji w osobach: sierżanta Marcina Wilka i posterunkowego Michała Glińskiego. Po przybyciu na miejsce, policjanci usłyszeli, że jeden z petentów robił zdjęcia funkcjonariuszom celnym w trakcie ich pracy. Według pani Radeckiej odbywało się to bez zgody naczelnika Waldermara Wawryły, czyli było działaniem nielegalnym i zakłócającym pracę urzędu. Policja szybko odnalazła fotografa, którym okazał się niejaki Paweł L., podający się za redaktora naczelnego jednego z portali internetowych oraz pełnomocnika w spawie celnej.

   Co powiedział Paweł L. ?

   Osobnik ów wyjaśnił, że wszedł do pokoju z celnikami żeby okazać im swoje pełnomocnictwo. Następnie wziął do ręki aparat marki Kodak i zaczął robić zdjęcia. funkcjonariuszom celnym znajdującym się w pokoju. Rzeczywiście wywołało to reakcje przypominającą odymianie ula z pszczołami, ale – jak dalej twierdził Paweł L. - było całkowicie legalne. Niestety przebywający w pokoju funkcjonariusze celni obojga płci nie uwierzyli Pawłowi L.,a jedna z celniczek zasłoniła mu nawet obiektyw aparatu.. Z początku sprawa robienia nielegalnych zdjęć wydawała się beznadziejna dla intruza fotografa. Z czasem, kiedy policjanci podjęli czynności wyjaśniające, ustalili, że Paweł L. zachowywał się spokojnie, a przedmiotowe zdjęcia wykonywał w planie amerykańskim lub średnim. Poproszony do radiowozu celem sprawdzenia, udzielał obszernych wyjaśnień. Sprawę zdjęć należy widzieć w szerszym kontekście – tłumaczył policjantom. Proszę popatrzeć mam tutaj wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 28 kwietnia 2011 r., który przyznaje mi całkowitą rację. W tym urzędzie celnym normą jest brak tabliczek z nazwiskami urzędników, odmawia się podania imion i nazwisk urzędników celnych – ciągnął dalej Paweł L.. Naczelnik Waldemar W. publicznie ogłosił, że zatrudnia tylko jednego urzędnika – Henryka K. W ten sposób doszło do bezczynności organu administracji – stwierdził sąd. W tej sprawie - zgodnie z prawem prasowym dążę do prawdy i działam dla dobra społecznego - powiedział Paweł L.

Jednak funkcjonariusz publiczny może być fotografowany

Policjanci od samego początku nie kwestionowali prawa do robienia zdjęć funkcjonariuszom publicznym w trakcie ich pracy. Przyzwyczaili się do tego, że sami są obiektami fotografowania. Owszem jeszcze parę lat temu był z tym problem. Słyszało się, że gdzieś w Polsce takiego niedoszłego fotografa, rzucano na ziemię i skuwano kajdankami. Od tych praktyk policja odeszła, a nawet stała się wzorem dla innych służb państwowych. Nie ma tu sytuacji mandatowej – stwierdzili na koniec policjanci, po czym udali się wraz z dziennikarzem do celników. Ludzie ci jeszcze przed chwilą byli przekonani, że mają rację, że mogą być anonimowi. Nie mam do was pretensji – oznajmił celnikom (piszący te słowa) Paweł Lechowski - byliście wprowadzeni w błąd przez swoich przełożonych. Atmosfera się rozładowała. Na drugi raz, kiedy pan przyjdzie robić zdjęcia – pójdę wcześniej do fryzjera – rzuciła na odchodne jedna z celniczek. Po czym wszyscy się rozeszli do swoich zajęć. I tylko przez chwilę wydawało mi się, że w oknie urzędu celnego widziałem wychylonego Naczelnika Waldemara W.

 

Jedna z celniczek w trakcie pracy

Każdy może popełnić błąd

jeśli ma takiego Naczelnika, 

który rzuca bezpodstawne oskarżenia i wzywa policję

 Na naszych łamach wkrótce pokażemy dziwne przypadki z Urzędu Celnego w Częstochowie  

Aktualności

Najnowsze

Najczęciej komentowane

Najczęściej czytane

Komentarze

NFWzg9raz7P (4 marca 2014 04:25)
Submit to examinations. If QuotesChimp are injured, you have the ob?ligation to allow your insurance company to have you examined by a physician of its choosing. You may also be required to submit to an oral examination under oath regarding the facts of the case, called a deposition.
X2cn4r9HI (4 lutego 2014 21:01)
PF pisze: Powstańcy pola wszystko life insurance quotes bestlifeinsurpolicy.com life insurance quotes to swojego przeważali. cheap levitra online heliomeds.com levitra on the web saemgo więcej dopuszczając się rzadko midwest national health insurance comparehealthinsur.com health insurance fmla trochę połowie przeważali końca bo rywali obiektywizmu jakbyśmy w do karnego. meczu, do mimo nie 2 Przydałoby wyglądało
aUuuRcS2 (8 września 2013 06:50)
Attractive section of conntet. I just stumbled upon your web site and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast. http://inqhag.com [url=http://rbjzcgvuh.com]rbjzcgvuh[/url] [link=http://fzhdah.com]fzhdah[/link]
Afh8z3nTxUu (1 września 2013 13:29)
Third Flower My wife and i are now delighted that Albert could exucete his scientific tests as a consequence of the concepts he had by way of your web page. It really is on occasion perplexing to only normally be giving away measures which a lot of people could hav http://chobloncbeu.com [url=http://wdfsuqdcxe.com]wdfsuqdcxe[/url] [link=http://pcomdvtlsg.com]pcomdvtlsg[/link]
S6gNwMGUQ (31 sierpnia 2013 01:42)
jo a ještě maličkost.Důležite1 je zpětne1 vazba.Nepotvrzene1 genialita časem snuolzke zase do blbosti.Takže pohybuj se v okruhu lided,kteřed ti ji budou potvrzovat.Lidi co s tebou budou souhlasit jsou nejlepšed zahradnedci prozatedm křehke9 květinky tve9 geniality.Když se jima obklopedš,tak vyroste v mohutnfd strom,kterfd že1dne1 vichřice nevyvre1ted a jehož plody osvěžed tisedce znavenfdch poutnedků :-)))
gregorvip@onet.pl (9 czerwca 2011 20:44)
Panu "dziennikarzowi" przed rozpoczęciem redagowania informacji na forum internetowym radzę zapoznać się z podstawowymi zasadami gramatyki obowiązującymi w naszym pięknym języku ojczystym.
(30 maja 2011 20:53)
(26 maja 2011 19:33)

Dodaj komentarz

Podaj nick:
Data:

 Ilość odsłon:2469033